Kto zagrałby w moim filmie?

huppert1 940x627 - Kto zagrałby w moim filmie?

Prawdopodobnie wszyscy, czytając książki, jakoś wyobrażamy sobie występujące w nich postaci. Ponieważ nie mam zupełnie wyobraźni do tworzenia nowych twarzy, najczęściej kradnę je sobie z ulicy. Ludzie mają fascynujące twarze. Uwielbiam gapić się na przechodniów i współpasażerów, chociaż to pewnie niegrzeczne. Czasem kradnę je również oczywiście aktorom. Kradnę im je także dla postaci, które żyją w opowieściach, które sama wymyślam.

Wychodzi na to, że gdybym kręciła filmy, to statystycznie największe szanse na bycie obsadzonymi w nich mieliby rudzi i Francuzki. Pożądaną cechą byłaby również kontrowersyjna uroda. Oto lista moich 15 typów.

Isabelle Huppert

isabelle huppert elle - Kto zagrałby w moim filmie?
Jest Francuzką, jest ruda i na oko trudno określić jej wiek. Do tego gra kobiety o mocno popapranej seksualności (Elle, Pianistka). Uwielbiam. W moim filmie dostałaby rolę matki dorosłego syna, kobiety o mocno popapranej seksualności. Takiej niezbyt sympatycznej, odpychającej wręcz i umierającej ze zgryzoty przy dźwiękach piosenek Noir Desir. Gdyby nie chciała zagrać, zatrudniłabym na jej miejsce Patricię Clarkson, która jest podobna z twarzy, jednak do pełni zajebistości brakuje jej francuskiej mowy.

Natalie Dormer

natalie dormer game of thrones wallpaper wallpaper 4 - Kto zagrałby w moim filmie?
Jej twarz wygląda trochę jak z karykatury autorstwa ulicznego rysownika, trochę jak twarz niemowlaka i trochę jak twarz lalki. Dobrze gra królowe, ale w moim filmie dostałaby rolę androida.

Lotte Verbeek

lotte verbeek - Kto zagrałby w moim filmie?
To holenderska aktorka, najlepiej znana z serialu o Borgiach, w którym grała kochankę Papieża, Giulię Farnese, ale na moją listę trafiła przede wszystkim za rolę w „Nothing Personal” Urszuli Antoniak. Mało tam mówiła i nie było za bardzo wiadomo, kim jest jej postać. Jest ruda, blada i najładniej wygląda bez makijażu. W moim filmie grałaby osobę, która celowo chodzi brudna i udaje, że straciła pamięć.

Keira Knightley

kira naitli - Kto zagrałby w moim filmie?
Jestem od lat fanką Keiry. Nie chodzi nawet o jej grę aktorską, czy urodę, po prostu wydaje mi się ona szalenie sympatyczną osobą i to wystarczy, żebym lubiła ją oglądać w filmach. Nie wiem za bardzo w jakiej roli chciałabym ją obsadzić, ale na pewno coś by się znalazło.

Cillian Murphy

Cillian Murphy OIFF2012 - Kto zagrałby w moim filmie?
Przedstawiciel mojego ulubionego gatunku aktora, czyli taki, o którym jednoznacznie nie potrafię powiedzieć, czy jest skończenie piękny, czy potwornie brzydki. Bo to zależy. Zagrałby u mnie jakąś nieludzką istotę, kogoś bardzo zepsutego, ale głęboko skrywającego to zepsucie.

Michael Fassbender

fass - Kto zagrałby w moim filmie?

Fassbender jest skończenie piękny i tu wątpliwości nie ma. Do tego potrafi zagrać wszystko. W moim filmie powoli popadałby w paranoję, ale subtelniej niż Makbet.

Melanie Laurent

Melanie Laurent Smoking - Kto zagrałby w moim filmie?

Jest Francuzką i wygląda jak Nastasia Kinsky. Mam dla niej rolę bardzo zwichrowanej psychicznie dziewczyny, która uważa się za geniusza, zastanawia się jak to jest być złym człowiekiem, no i naprawdę jest trochę zła.

Ewan McGregor

ghost writer movie image ewan mcgregor and pierce brosnan 1 - Kto zagrałby w moim filmie?

Jestem jego fanką od jakichś 18 lat, więc nie mogłabym nie obsadzić go w swoim filmie. McGregor rozkłada mnie na łopatki, wystarczy, że się uśmiechnie, a to, co teraz wyczynia w „Fargo”, to mistrzostwo świata. U mnie miałby każdą rolę, jaką by zechciał.

Elizabeth Debicki

elizabeth debicki style night manager - Kto zagrałby w moim filmie?

Ona ma 190 cm wzrostu i to już jest rekomendacja. Do tego twarz młodej Vanessy Redgrave, chociaż czasem wygląda jak Emily Blunt (w tym nowym Gatsbym byłam przekonana, że oglądam Blunt). Jest moją girl crash, ale tylko w wersji z Night Managera i w tej wersji grałaby w moim filmie wyjątkowo zepsutą osobę, która nastolatką będąc zabiła własną siostrę, a potem było tylko gorzej.

Thandie Newton

thandie newton - Kto zagrałby w moim filmie?

Za to jak zagrała w „Westworld” ma u mnie wszystkie role, poza rolą androida, bo już go zagrała w „Westworld”. Widzę ją dla odmiany w jakieś tragicznej, mocno rozpaczającej postaci.

Eddie Redmayne

eddie - Kto zagrałby w moim filmie?

Jeszcze jeden aktor, co do którego nie mam pewności, czy jest super ładny, czy super paskudny. Po „Danish Girl” przychylam się raczej do pierwszej wersji, ale niektóre jego miny przeczą temu wrażeniu. I to jest dobre. Zwróciłam na niego uwagę kilka lat temu w serialu „Filary Ziemi” zanim jeszcze zrobił się sławny, no i miałam przeczucie, że będzie sławny. Ach, te przeczucia! Z takim nosem powinnam robić w castingach. Nie wiem, czemu nie robię. W każdym razie, Eddie dostałby u mnie rolę jakiegoś skończonego chuja. Dla odmiany, bo zawsze gra osoby sympatyczne do bólu.

David Oakes

Charlie Gray 4 - Kto zagrałby w moim filmie?

Doprawdy nie wiem, dlaczego ten aktor jeszcze nie jest sławny! Już ze względu na sam głos, który jest obłędny, powinien być. No nie wiem, po obejrzeniu Borgiów stawiałam na niego tak samo mocno jak na Eddiego, ale nie trafiłam (więc może jednak nie powinnam robić w castingach). Jest doskonały w rolach skończonych chujów z średniowiecza. Być może nie potrafi grać niczego innego i dlatego nie zrobił kariery jak Eddie? Nie wiem. Tak czy owak, zatrudniłabym nawet sam jego głos, mógłby to być chociażby dubbing kreskówki. Koniecznie w jakiejś miłej i nieśredniowiecznej roli.

Tom Hardy

tom hardy wearing white shirt - Kto zagrałby w moim filmie?

Hardy’ego też bym obsadzała już po samym głosie, bo jest fenomenalny. W Batmanie byłam niemal pewna, że głos pod Bane’a podkłada Sean Connery. A jak ktoś mówi jak Sean Connery, to jest gigant. No dobra, szkoda byłoby brać Hardy’ego i go nie pokazywać, co nie? To jak zatrudniać Fassbendera i chować go pod sztuczną głową (co akurat całkiem nieźle się udało we „Franku”, ale zawsze to chowanie Fassbendera pod sztuczną głową).

James McAvoy

james - Kto zagrałby w moim filmie?

Trochę mi podpadł rolą w bardzo złym filmie „Wanted”, ale to było dawno temu i już te winy odkupił. McAvoy to typ przeciętnego faceta, który potrafi wyglądać zarówno bardzo ładnie (Pokuta), jak i mega odpychająco (Brud). Jest to bardzo dobra cecha. Obsadzałabym go w samych miłych rolach przypadkowych bohaterów, bo boję się go, jak gra psycholi.

George McKay

george - Kto zagrałby w moim filmie?

Jest rudy i ma bardzo dziwną twarz. Do tego sprawia tak niewinne wrażenie, że na oko dałabym mu 14 lat. Zatrudniłabym go po to, żeby androidka Natalie Dormer namawiała go w moim filmie do złego.

Kto zagrałby w waszych filmach? Koniecznie podzielcie się Waszymi typami!

Zobacz także

3 Comments

 1. Dzień dobry, z przyjemnością informuję, że wpis ten ukazał się na
  portalu PatiCafe.pl, pozdrawiam Patrycja 🙂

 2. O d razu, gdy zobaczyłam twarz Cillian’a Murphy’ego, nie wiadomo dlaczego wpadł mi do głowy niesamowity polski, młody aktor, który naprawdę powinien znaleźć się w tym zestawieniu – Bartosz Bielenia, a że mamy (przynajmniej tutaj) równouprawnienie, to do swoich „polecajek” dołączam równie niesamowitą i równie dobrą, młodą aktorkę – Małgorzatę Gorol. Na punkcie obydwojga mam (mocnego) świra! polecam zobaczyć ich w akcji, a jeśli nie, to chociaż na zdjęciach!

  1. Bartosza musiałam wyguglać 🙂 OMG, co za twarz! Spojrzałam w filmografię i znam przecież. Grał w Disco Polo postać wzorowaną na psychopacie z Funny Games, to był jeden z najlepszych motywów w tym filmie.
   A Małgorzatę Gorol znam z Teatru Polskiego we Wrocławiu. Widziałam ją w „Śmierci i Dziewczynie” zanim zniszczono ten teatr. Jest niesamowita.
   Chyba muszę stworzyć taką listę z polskimi aktorami i aktorkami 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Obserwuj