W dzisiejszym odcinku m.in. o tym, czego kobiety mogą się nauczyć, czytając seksistowskich pisarzy, jakie mleko najmniej szkodzi naszej planecie, czy można ufać facetom z Tindera oraz jakie znane obrazy można wypatrzyć w serialu BoJack Horseman. Będzie też o tym, kto wydał właśnie reedycję swoich płyt na kasetach magnetonowych, o ośmiu transpłciowych kobietach, które trzeba znać i o 16-letniej aktywistce, która właśnie została nominowana do Pokojowego Nobla.

bjo rk cassette bundle   grey background 1024x1024 - Dzielnik #31
  • „Stwierdziłam, że ja niewiele wiem o kobiecości. O tym, jak ważna może być, jak czasem trzeba walczyć o nią i udowadniać na każdym kroku. Jak kobiecość może zniszczyć relacje z rodziną, przyjaciółmi i społeczeństwem. Jak kobiecość może kosztować czyjeś życie. Dlatego przedstawię Wam dzisiaj niesamowite, wspaniałe kobiety, o których historia milczy, nawet jeżeli one historie budowały lub budują. Bo musimy wiedzieć, że kobiety warte poznania, to nie tylko Maria Curie-Skłodowska. Że kobiety z wielu warstw społecznych, każdego koloru skóry i niezależnie od płci przypisanej przy urodzeniu, istnieją i robią rzeczy ważne. Przed Wami kawał wielkiej HERstorii.”

Czyli Amanda Waliszewska o ośmiu transpłciowych kobietach, które trzeba znać.

105755173 milk alternatives updated optimised nc 1024x720 - Dzielnik #31
  • „Mój ulubiony argument to ten, że nikt normalny nie szuka miłości przez Tindera. Oczywiście, wypowiadany przez osoby, które… same Tindera mają. I póki siedzą tak na nim bez sensu i efektów, to uważają, że wszystko jest z nimi ok. Ale jeśli tylko trafią kogoś, kto autentycznie ich zainteresuje, to od razu wpadają w panikę oraz wir dość kłopotliwych pytań. A czy on jest normalny? Czy nie jest 60-letnim Andrzejem, który tylko masturbuje się do moich zdjęć? Czy to już ten moment, żeby się spotkać? A czy on jest normalny? Czy mi się spodoba? A czy ja mu się na pewno spodobam? No Chryste. Jak się nie poznacie, to się nie dowiecie. Bo tak, on najpewniej zadaje sobie bardzo podobne pytania.”

Czyli Asia Pachla i tekst o tym, czy ufać facetom z Tindera. Tinder, tinderem, ale jak nie interesują was randki (mnie na przykład wcale) to i tak przeczytajcie, bo humor tu jest najwyżeszj próby.

  • „Dzisiejszy przegląd seriali to spóźniony kwiatek na Dzień Kobiet, bo to seriale o kobietach, które dojrzewają. Mimo tego, że czas i miejsce akcji są zupełnie różne, bo to Neapol, Londyn i Rwanda oraz Derry w Irlandii Północnej to wszystkie bohaterki muszą zmierzyć się z przemocą i z gwałtownymi zmianami, jakie zachodzą w ich świecie. Prawdziwy pokaz #girlpower na naszych ekranach.”

Czyli Lady Pasztet i trzy girlpowerowe seriale, które poleca. Jeden już oglądam i jestem zachwycona, więc pasztetowe polecenia są jak najbardiej na propsie.

vw plakat - Dzielnik #31
  • Zapraszam niezmiennie do mojego sklepu Siblinghood, w którym pojawiły się rzeczy, o które pytałyście w komentarzach pod zajawiającym go postem.
bojack11 1024x577 1024x577 - Dzielnik #31

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back To Top