Feministyczny kalendarz na sierpień. Margaret Hamilton

margaret hamilton - Feministyczny kalendarz na sierpień. Margaret Hamilton

Cześć! Czas na kolejną odsłonę feministycznego kalendarza. Bohaterką sierpnia jest Margaret Hamilton, programistka, która w latach brała udział w stworzeniu oprogramowania, dzięki któremu człowiek wylądowała na Księżycu.

Hamilton urodziła się 17 sierpnia 1936 roku. Gdy miała 28 lat, jako pierwsza programistka dołączyła do zespołu NASA, który miał wysłać człowieka na Księżyc. To dzięki niej do oprogramowania włączone zostało zabezpieczenie na wypadek błędu człowieka. Kosztowało ją to sporo uporu, bo ludzie z NASA uważali, że astronauci są przeszkoleni tak, żeby nie popełniać błędów. Już przy starcie okazało się, że Margaret miała rację.

Zanim trafiła do programu Apollo, Hamilton m.in. studiowała matematykę, uczyła francuskiego i tworzyła program do przewidywania pogody. Koniecznie obejrzyjcie film o Margaret, który wkleiłam poniżej. Ta kobieta to prawdziwa petarda! A potem lećcie ściągać kartki z kalendarza i plakaty.

Pobierz kalendarzhamilton kalendarz - Feministyczny kalendarz na sierpień. Margaret Hamilton

Pobierz plakat

hamilton plakat 1024x640 - Feministyczny kalendarz na sierpień. Margaret Hamilton

Zobacz także

1 Comment

  1. […] błędów. Już przy starcie okazało się, że Margaret miała rację. Czyli Ada T. Kosterkiewicz z bloga Rzeczovnik i jej feministyczny kalendarz na sierpień. Tym razem w roli głównej Margaret […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Obserwuj