Feministyczny kalendarz. Frida Kahlo na lipiec

frida kahlo - Feministyczny kalendarz. Frida Kahlo na lipiec

Cześć! Muszę się Wam przyznać, że na lipcową odsłonę feministycznego kalendarza czekałam najbardziej. A to dlatego, że od początku wiedziałam, że jego bohaterka może być tylko jedna. 6 lipca 1907 roku na świat przyszła Magdalena Carmen Frieda Kahlo y Calderón.

W swoim życiu przeżyłam dwa wypadki. Jeden to autobus, który mnie połamał, drugi to Diego.” – to prawdopodobnie najbardziej znany cytat z Fridy Kahlo. Ten pierwszy przykuł ją na wiele miesięcy do łóżka, gdzie zaczęła malować. Ten drugi pomógł zostać jej zostać malarką. Kochali się, inspirowali, i mieszkali w osobnych domach.

Malowała przede wszystkim siebie. Jej cierpiące, połamane ciało ukształtowało jej sztukę nie mniej niż zrobił to jej talent i miłość do Diego Riviery. Ciało w malarstwie Kahlo jest okaleczone, często bierne, związane z naturą. Jej malarstwo to symbol walki z uprzedmiotowieniem kobiety, ale też sugestywna autobiograficzna opowieść o samej Kahlo.

Grafiki, które dla Was przygotowałam mają format A4 i są gotowe do druku. Zapraszam do pobierania!

Pobierz Kalendarz

lipiec kalendarz - Feministyczny kalendarz. Frida Kahlo na lipiec

Pobierz plakat

frida poster 1024x576 - Feministyczny kalendarz. Frida Kahlo na lipiec

Zobacz także

3 Comments

  1. […] „W swoim życiu przeżyłam dwa wypadki. Jeden to autobus, który mnie połamał, drugi to Diego.” – to prawdopodobnie najbardziej znany cytat z Fridy Kahlo. Ten pierwszy przykuł ją na wiele miesięcy do łóżka, gdzie zaczęła malować. Ten drugi pomógł zostać jej zostać malarką. Kochali się, inspirowali, i mieszkali w osobnych domach. Jeśli też jesteście fankami Fridy, to koniecznie zobaczcie, co przygotowała dla Was Ada z bloga Rzeczovnik! […]

  2. Przepiękne grafiki, dziękuję! Plakat już pobrany i zaraz idzie do druku. Nawet mam dla niego odpowiednią złotą ramkę…

    1. Ada T. Kosterkiewicz

      ojej, dziękuję!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Obserwuj