W tym roku świętujemy stulecie wywalczenia przez kobiety praw wyborczych w Polsce. No nie tylko w Polsce, bo w tym samym roku 1918 kobiety zyskały prawo głosu również w Niemczech, Austrii, na Litwie, w Wielkiej Brytanii, Mołdawii, Azerbejdżanie i Armenii. Pomyślałam sobie, że to dobry pretekst by zrobić dla Was tutaj coś graficznego. Dawno nic takiego graficznego na Rzeczovniku nie było, pamiętają to tylko najstarsi Indianie. Dziś będzie pierwsza odsłona cyklu, kolejne co miesiąc. I tak do końca roku uzbiera się cały kalendarz.

Co prawda minął już pierwszy tydzień nowego roku, ale mamy jeszcze ponad trzy tygodnie stycznia, więc może nie jest jeszcze za późno na styczniową kartkę z kalendarza. Na początku każdego miesiąca będę mieć dla Was kolejną. Każda z nich będzie przedstawiać jakąś ważną dla feminizmu postać lub wydarzenie. Na początek Virginia Woolf, wspaniała pisarka i feministka, autorka m.in. „Orlanda” i „Własnego pokoju”, której powieści i teksty, tak ważne dla feminizmu w pierwszej połowie XX wieku, wciąż inspirują kolejne pokolenia kobiet. O matko, ale poleciałam patosem. To może inaczej: Virginia to jest gościówa, czytajcie Virginię, bo to mądre rzeczy są i napisane tak, że o ja cię! Lepiej? Dlaczego w styczniu Virginia? Bo 25 stycznia przypada 136 rocznica jej urodzin.

To teraz obiecane grafiki. Do druku i do umieszczenia na pulpicie laptopa. Kartka z kalendarzem na styczeń ma format A4, taki sam format ma plakat.

Pobierz kalendarz na styczeń

cld - Rok praw kobiet. Pierwsza kartka z kalendarza dla Was

Pobierz plakat

vw22 - Rok praw kobiet. Pierwsza kartka z kalendarza dla Was

Pobierz tapety na pulpit 2250x1440px   1920x1080px  1366x768px  1440x900px  1600x900px  1280x800px  1280x1024px  1024x768px

mc - Rok praw kobiet. Pierwsza kartka z kalendarza dla Was

Kolejna kartka z feministycznego kalendarza za miesiąc (no mniej niż miesiąc)

Mua 😉

ada - Rok praw kobiet. Pierwsza kartka z kalendarza dla Was

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back To Top