7 polskich ilustratorek, które warto znać

ilustratorki 940x627 - 7 polskich ilustratorek, które warto znać

Kilka miesięcy temu polecałam pięć moich ulubionych rysowniczek internetowych komiksów. Teraz wracam z kolejnymi utalentowanymi dziewczynami, których styl niezmiernie podziwiam. Dziś mam dla Was listę moich ulubionych polskich graficzek, autorek ilustracji, plakatów i liter. Ich prace naprawdę warto śledzić.

Ola Jasionowska

Twórczość Oli prawdopodobnie kojarzycie, nawet jeśli nie umiecie przypisać jej do twarzy ani nazwiska. To ona jest autorką identyfikacji wizualnej Strajku Kobiet. Jej plakaty poświęcone Warszawie można zaś spotkać w przestrzeni miejskiej stolicy. Feminizm, Warszawa i dużo prostoty (chociaż niekoniecznie minimalizmu).

Behance

Facebook

ola - 7 polskich ilustratorek, które warto znać

Barrakuz

Czyli Beata Śliwińska. Jej podstawową techniką jest kolaż. Projektowała m.in. grafiki do jednej z nowych kampanii Adidas czy dla Taco Hemingwaya. W jej portfolio są również plakaty dedykowane zeszło- i tegorocznym protestom w Polsce.

Instagram

Facebook

barrakuz - 7 polskich ilustratorek, które warto znać

Zuzanna Rogatty

To ceniona graficzka, która na koncie ma m.in. projekty dla Pan Tu Nie Stał czy identyfikację wizualną Festiwalu Dwa Brzegi, odpowiada też za szatę graficzną Nowej Jadłonomii. Jestem wielką fanką jej liternictwa.

Behance

Instagram

rogatty 1 - 7 polskich ilustratorek, które warto znać

Arctic Betty

Czyli Beata Rak. Tworzy m.in. ilustracje, identyfikacje wizualne i projekty edytoriali. Uwielbiam przede wszystkim jej misterne szkice ołówkiem.

Portfolio

Facebook

betty - 7 polskich ilustratorek, które warto znać

Joanna Gniady

To ceniona artystka z bardzo rozpoznawalnym i konsekwentnym stylem kojarzącym się z geometryczną estetyką z lat 60. Jeśli coś wygląda jak Gniady, to z pewnością jest to Gniady. Projektowała m.in. plakaty wrocławskiej Nocy Muzeów czy limitowane grafiki dla IKEA.

Portfolio

Facebook

jogniady - 7 polskich ilustratorek, które warto znać

Karolina Kubikowska

To ilustratorka i tatuażystka, której światy zamieszkują eteryczne, bajkowe postaci dziewcząt i leśnych zwierząt. Kubikowska, znana w sieci jako Emily’s Moose, jest też autorką fantastycznych książek do kolorowania. Po cichu marzę o tatuażu od niej.

Facebook

kubikowska - 7 polskich ilustratorek, które warto znaćMagdalena Kornatowska (atogrzywa)

Tworzy m.in. projekty zaproszeń i portrety, jest też autorką typografii. Mieszka w Poznaniu, jest wielbicielką mody.

Portfolio

Facebook

atogrzywa - 7 polskich ilustratorek, które warto znać

Zobacz także

2 Comments

  1. dziękuję kochana! <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Obserwuj