Dzielnik #16

indabar1 940x627 - Dzielnik #16

Cześć! Przed Wami nowa porcja fajnych linków, a wśród nich m.in. co ma wspólnego IKEA z Grą o Tron, bardzo złe retro reklamy, gdzie najlepiej szukać swoich sobowtórów i jak Disney opowiadał o menstruacji w roku 1946.

  • Waham się, bo jako ofiara polskiego patriarchalnego modelu socjalizacji tak nie do końca wiem, czy mam o czym opowiedzieć. Czy to będzie ważne. A może nie będzie? Może jakaś inna osoba zrobi to lepiej? Więc czy jest sens się starać, skoro wiadomo, że sensu nie ma? Myślę, że tego typu rozważania tkwią u podstawy naszego myślenia o sobie jako istotach, które nie mogą po prostu czegoś zrobić ot, tak. Mówiąc o istotach, mam na myśli kobiety.”

Czyli Lady Pasztet i jej opowiadanie wyróżnione w konkursie „Mój Czarny Protest”.

  • Rasistowskie, seksistowskie, a nawet ocierające się o pedofilię, czyli 18 najgorszych retro reklam wg Guardiana. Chociaż najgorsze to jest to, że wciąż zdarza się, że współczesna „sztuka” reklamy próbuje ten styl dogonić.

2941 755x1024 - Dzielnik #16

  • „Zadzwoniłam do agencji pośrednictwa pracy i usłyszałam: „dla kobiet nic nie mamy”. A jednak w ich ofercie była m.in. praca na taśmie przy lakierowaniu jakichś części. Że kobiety nie potrafią lakierować?
    Jak się okazało, była to dobrze płatna posada. Za prace, w których zatrudniane są kobiety, oferowane są zwykle dużo niższe wynagrodzenia.”

Czyli bardzo ciekawa rozmowa z czeską reportażystką Sašą Uhlovą, która pod przybranym nazwiskiem pracowała jako niewykwalifikowana siła robocza, by sprawdzić w jakich warunkach żyje i pracuje część społeczeństwa wykonująca najprostsze, ale też najbardziej potrzebne prace.

  • Ludzie, którzy odnaleźli swoich sobowtórów z przeszłości w muzeach. Cudna galeria!

museum lookalikes gallery doppelgangers 100 59b62da5b2804  700 - Dzielnik #16

  • Jak brak platonicznego dotyku niszczy mężczyzn.
  • „Weganie Ryan Pandya i Perumal Gandhi, postanowili wyprodukować krowie mleko całkowicie bez udziału krów. Tak, tak. Bez krów. Mleko produkowane jest bowiem przez genetycznie zmodyfikowane drożdże, które w procesie fermentacji zamiast alkoholu produkują białka identyczne z krowimi.”

Wolę kokosowe, ale ten pomysł brzmi nieźle.

PerfectDay Bottle Rendering - Dzielnik #16

game of thrones cape instructions ikea 9 2 - Dzielnik #16

migavki 40 - Dzielnik #16

  • I na koniec, jak Disney tłumaczył menstruację w roku 1946. Podobno w tym ośmiominutowym filmiku po raz pierwszy w historii kina padło słowo „Vagina”.

Disney explains menstruation in 1946 (the first time 'vagina' was used onscreen)…

Opublikowany przez Hint Fashion Magazine Niedziela, 26 lutego 2017

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Obserwuj