Dzielnik #9

dzielnik92 940x627 - Dzielnik #9

Cześć! Przed Wami comiesięczna dawka dobra w linkach. W dziewiątym Dzielniku m.in. poznacie pięć słynnych piratek, dowiecie się gdzie pojechać, żeby zrobić ładne fotki na insta i zajrzycie na plan filmu, na który być może czekacie tak samo niecierpliwie jak ja.

  • Jestem politolożką i nie wiem, czym jest demokracja. Ty też nie wiesz. Ten blog jest po to, abyśmy wiedzieli. – Tak przedstawia się Martyna Wilk, autorka bloga Demos Virtu. Gorąco Wam polecam, szczególnie ten wpis.
  • Dookoła świata w 80 książkach, czyli 80 powieści z 80 największych państw świata. Nie za bardzo rozumiem, według jakiego klucza dokonano tu wyboru, być może nie było żadnego klucza, ale kliknąć warto chociażby po to, żeby być w stanie wymienić chociaż jednego autora z Burkina Faso.
  • Jestem absolutnie zachwycona płytą Julii Pietruchy. Polecałam Wam już ją na fanpage’u, ale nie zawaham się powtórzyć. To kawał cudnej, bezpretensjonalnej muzyki. Aż ma się ochotę wyjechać na Hawaje i nauczyć grać na ukulele.

  • Na Róbmy Dobrze zagościł bardzo fajny cykl „Trójpak poetycki”. W odcinku drugim kompletnie pozamiatały mną krótkie wiersze Ilony Witkowskiej.

TY NIE DOSTANIESZ OBRÓŻKI, JESTEŚ TYLKO KOBIETĄ
środa. dzień obrastania kurzem i tłuszczem.
na chodniku żuczek zapładnia martwego żuczka.

powietrze pachnie wunderbaumem i jest jak w kreskówce;
ludzie o oczach niebieskich mają oczy bardzo, bardzo niebieskie.

pies śni sen o wielkości. w śnie tym jest koniem.

  • Jakiś czas temu, mój bliski, opowiedział mi historię, jak to siedział w knajpie na śniadaniu i przysłuchiwał się rozmowie kwalifikacyjnej odbywającej się stolik obok. O pracę ubiegała się laska. Bliski tak w ogóle z zawodu jest panem szefem, więc ludzi zatrudnia. I naparza mi w klawiaturę swojego telefonu „no nie mogę uwierzyć, ta dziewczyna jest taka fajna, ale tak źle handluje z potencjalnym pracodawcą, tak bardzo chciałbym kopnąć ją w kostkę i dać jej kilka tipów. Słuchać tego nie mogę!”. Po tym jak rozmowa kwalifikacyjna się zakończyła, a potencjalny szef odszedł w siną dal, Bliski zagadał do laski. Wymienili kilka zdań i on na koniec życzył jej, żeby wszystko poszło po jej myśli. A wiecie co ona mu na to? „Spokojnie, dam sobie radę. Jestem przecież dziewczyną”.

Czyli Blimsien w tekście, który daje niesamowitego kopa.

trainspotting wallpaper 1024x568 - Dzielnik #9

Zobacz także

2 Comments

  1. Julia Pietrucha polecana przez wielu, a ja wciąż nie włączyłam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Obserwuj