Cześć! Lecimy z ósmym Dzielnikiem. A w nim dużo feminizmu, dużo sztuki i dizajnu oraz trochę psów. Czytajcie i klikajcie.

  • W ogóle zdolne Instamatki nie używają filtrów, wszystko naturalnie ładnie wychodzi. Pokoje białe, ściany białe, wykładziny białe, meble białe, dzieci na biało, ewentualnie szaro.[…] A u mnie? Jakby się rozejrzeć to lepiej, jeśli o rozpiętość palety chodzi, niż na stadionie dziesięciolecia w latach świetności. Trochę Gaudi, trochę późne rokokoko. Miśki mamy nawet ładne, ale i takie, co by na ich futrze buraki trzeć, też się znajdą.

Czyli instagram kontra rzeczywistość w prześmiesznym i jakże prawdziwym wpisie na naprawdę cudnym blogu o przeuroczej nazwie Krystyno, nie denerwuj matki.

  • Retroavangarda o motywie Ofelii w sztuce. Jest i mój ulubiony obraz Millaisa, jest PJ Harvey, von Trier i  Nick Cave.

ofelia 1024x696 - Dzielnik #8

„Here are a few things I have recently been told should make me feel “empowered”: tweeting a naked selfie; being Miley Cyrus; being Gwyneth Paltrow; looking at advertisements; watching TED Talks; owning my feminism; disowning my feminism; buying leggings; buying designer clothes; masturbating.”

kitchenghosts - Dzielnik #8

  • Biały Jack to bardzo mądry blog o psach, który odkryłam niedawno dzięki poleceniu Styledigger. Koniecznie przeczytajcie tekst obalający mity na temat psich ras. Dowiecie się z niego m.in., że nie czegoś takiego jak hypoalergiczne psy, husky z powodzeniem mogą mieszkać w bloku, a pudle wbrew obiegowej opinii jedne z najmądrzejszych psów.
  • Magazyn Porażka. Mój ulubiony nowy fejsbukowy fanpage do tracenia czasu. No bo, cholera, wszystko na nim jest aż zbyt prawdziwe. Na szczęście tylko czasami jest o mnie, uff.
  • Tak pięknie można rysować loga jak się ma specjalne piórko no i jak się umie:

  • WDŻ za moich czasów szkolnych był totalnym archeo. Dziewczynki (z katechetką) oglądały filmy o rozwoju zarodka i o miesiączkowaniu, a chłopcy (z wuefistą) oglądali mecze piłki nożnej. To były czasy – jeszcze przed nowym rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej z 2012 roku, które pozytywnie zaopiniowały takie instytucje, jak Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski, czy Chrześcijański Związek Zawodowy „Solidarność” im. Księdza Jerzego Popiełuszki. A pomimo nowego rozporządzenia, raczej niewiele się zmieniło.

Czyli świetny tekst Proseksualnej o Wychowaniu do Życia w Rodzinie, które dawno już powinno się zastąpić prawdziwym Wychowaniem Seksualnym.

grej - Dzielnik #8

  • I na koniec Bebe, czyli bardzo feministyczna muza, którą odkryłam zaledwie kilka dni temu i pokochałam całym sercem. Nie potrafię pojąć, dlaczego nie znałam jej wcześniej. Teraz chodzę i śpiewam (znaczy siedzę przed YouTubem i śpiewam). Lady Pasztet powiedziała, że wrzucała kiedyś tłumaczenie tekstu „Malo”, więc go poszukałam i podrzucam Wam tutaj. I chyba sama też przysiądę do tłumaczeń, co by sobie dawno nie używany hiszpański trochę przypomnieć.

5 thoughts on “Dzielnik #8

  1. Bardzo dziękuję za polecenie – im więcej osób pochyli się nad problemem polskiej edukacji seksualnej, która jest 100 lat za wieloma krajami Europy, tym lepiej. Mam nadzieję, że gdy tylko rodzice na szerszą skalę zaczną dostrzegać ten problem, zaczną wywierać wpływ na szkoły, ewentualnie rozwinie się sieć pozalekcyjnej edukacji seksualnej (i nie mam na myśli porno oglądanego w domowym zaciszu).
    P. S. Bebe uwielbiam od lat!

  2. Bardzo nam miło, że notka o mitach dotyczących różnych ras psów przypadła do gustu – niestety, takie mity są głęboko zakorzenione w umysłach, nawet ludzi wykształconych, i mocno krzywdzące dla czworonogów.

    1. Bo to bardzo dobra i bardzo potrzebna notka! Trzeba obalać mity i szerzyć wiedzę. Te wszystkie mity biorą się przecież z ludzkiej niewiedzy oraz tego, że są osoby, którym wydaje się, że wiedzą najlepiej, chociaż nic nie wiedzą i później się utrwalają w społeczeństwie bzdury, przez które tylko zwierzaki cierpią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back To Top