W moim rodzinnym domu bywały tylko dwa rodzaje miesięcznych kalendarzy ściennych: z kotami albo z psami, zwykle naprzemiennie. Jak na razie nie potrafię przerwać tego zaklętego kręgu. Nie wyobrażam sobie nie mieć na ścianie kalendarza, chociaż moja aktywność z nim związana ogranicza się do zmieniania kartki raz w miesiącu. Mój brat na przykład zakreśla dni, w których ćwiczy (właściwie powinien mieć kalendarz z Szwarcenegerem, a nie z kotami, żeby się kontekst zgadzał, ale kto mu zabroni!). Ja nie robię z kalendarzami absolutnie nic. Czasem sprawdzam jakim dniem tygodnia będzie dwudziesty czwarty. Czasem tylko na nie patrzę. Ale Wy możecie robić z nimi co chcecie.

Zebrałam moje ulubione kalendarzowe typy na 2016 rok. Dzielą się na dwie zasadnicze kategorie: dizajnerskie i charytatywne (dla zwierzaków!). Część należy do obu zbiorów. Niektóre to małe dzieła sztuki. Pewnie, że chciałabym mieć wszystkie! Są takie na ściany i do ręki.

Psie Sucharki
Jeden z moich ukochanych internetowych komiksów w wydaniu na 12 miesięcy. Cała prawda o psach. Właśnie drukuje się drugi nakład. Kupuje się tutaj.

psiesucharki - Kalendarze 2016. Czy też chcesz mieć je wszystkie?

 

Lisie Sprawy i Kiciputek
Jeszcze jeden, a nawet dwa, internetowe komiksy. Kiciputek i Lisie Sprawy mają kalendarz, który można kolorować. Kupuje się na allegro o tu.

lisie sprawy 1024x485 - Kalendarze 2016. Czy też chcesz mieć je wszystkie?

 

Kotalendarz
Absolutnie przezabawny koci kalendarz, którego sprzedaż pomaga podopiecznym fundacji „Koci Zakątek”. Autorką ilustracji jest Nezkafe. Mam go! Miłość, bardzo.

kotalendarz - Kalendarze 2016. Czy też chcesz mieć je wszystkie?

 

Pieskie życie
To już trzecia edycja kalendarza fundacji „Dwa plus Cztery”. Tym razem w role modeli wcielili się psi bohaterowie wydań z 2014 i 2015 roku, którzy znaleźli nowe domy. Miałam oba poprzednie kalendarze i po nowy wybieram się obowiązkowo, bo to bardzo fajna fundacja i bardzo fajne pieseły. A gdzie kupić, przeczytacie tutaj.

pieskie zycie 1024x483 - Kalendarze 2016. Czy też chcesz mieć je wszystkie?

 

Kalendarz Viva Korabiewice
I jeszcze jeden kalendarz ze zwierzakami dla zwierzaków. Jego zakup wspiera remont schroniska w Korabiewicach, prowadzonego od trzech lat przez fundację Viva. Wszystkiego o kalendarzu i możliwości jego zakupu dowiecie się stąd.

kalendarz viva 1024x464 - Kalendarze 2016. Czy też chcesz mieć je wszystkie?

Roślinne porady

Znani z instagrama znawcy roślin wydali kalendarz bardzo ładny i bardzo praktyczny.

Do każdego miesiąca dopasowaliśmy po jednej, dziko rosnącej roślinie. Za pomocą piktogramów, oznaczyliśmy w którym miesiącu, jaką część danej rośliny zbieramy. Są to po kolei: jałowiec, kasztanowiec, brzoza, tatarak, pokrzywa, czarny bez, jagoda, chmiel, krwawnik, głóg, tarnina oraz jemioła.

No dla mnie bomba. Tu czytamy, jak kupić.

roślinne 1024x1024 - Kalendarze 2016. Czy też chcesz mieć je wszystkie?

 

Porysunki – Kalendarz Człowieka Dojrzałego

Czyli Magda Danaj i jej zawsze trafne komiksy w kalendarzowej formie. Piękne! Tu kupujemy.

danaj3 - Kalendarze 2016. Czy też chcesz mieć je wszystkie?

Dewizka
Jeden z najładniejszych kalendarzy, jakie widziałam przygotowując ten wpis. Uwielbiam kreskę Dewizki. Można zakupić pisząc bezpośrednio do artystki.

dewizka - Kalendarze 2016. Czy też chcesz mieć je wszystkie?

Agata Krzyżanowska
Agata Krzyżanowska robi bardzo fajne, akwarelowe ilustracje dla dzieci. Jej autorskie kalendarze można zamawiać u niej mailowo.

krzyzanowska - Kalendarze 2016. Czy też chcesz mieć je wszystkie?

Kalendarz z rysunkami Antka Wajdy

To kalendarz do ręki. Do pisania i do czytania. Pod patronatem najfajniejszej księgarni we Wrocławiu, czyli Tajnych Kompletów. Tam też można zakupić. Albo przez internet.

wajda - Kalendarze 2016. Czy też chcesz mieć je wszystkie?

Kalendarz Kukbuka

Na koniec kalendarz do ręki, ale przede wszystkim do kuchni. Bardzo ładne wydawnictwo magazynu Kukbuk i firmy Baziółka, co to produkuje zioła. Można się kuchennie jarać, bo w środku poza miejscem na notatki, trochę cennych informacji o sezonowych ziołach. Tu się zakupuje.

kukbuk1 1024x683 - Kalendarze 2016. Czy też chcesz mieć je wszystkie?

Jeśli macie/znacie równie piękne lub piękniejsze kalendarze na 2016 rok, proszę podzielić mi się nimi zaraz w komentarzach. Koniecznie!

6 thoughts on “Kalendarze 2016. Czy też chcesz mieć je wszystkie?

  1. Kalendarz Fundacji „Dwa Plus Cztery” kupiłam rodzicom na Święta. Ich szczęśliwe miny – bezcenne 🙂 Wszystkie inne też piękne!

      1. Miło! Ludzie mają naprawdę bardzo wiele fajnych inspirujących pomysłów. Coś czuję, że będę pracować nad kolejnym projektem kalendarza .. na rok 2017. Pozdrawiam i dzięki! Gratuluję wpisu! Zazdroszczę wszystkim tym, którzy będą mieć takie fajne kalendarze 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back To Top